HALIL FAHRI ORMAN I.Ö.O
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HALIL FAHRI ORMAN I.Ö.O

halil fahri orman ilk öğretim okulu

PortalliAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Okulun tarihçesi

YazarMesaj
volkan
Admin
volkan

Okulun tarihçesi Empty
MesajKonu: Okulun tarihçesi   Okulun tarihçesi Icon_minitimeC.tesi Ara. 15, 2007 5:27 am

…… tarihinde İsmet ALICI tarafından 2 derslikli okul yapıldı. Eğitim bütünleştirilmiş sınıflarda yapılmaktaydı. O zamanlar öğrenciler ortaokula gitmek için en yakın okul çakmaklı cumhuriyet ilköğretim okuluna gitmek zorundaydılar. Daha sonraları 1992 yılında hayırsever veteriner Halil Fahri Orman tarafın okulun yan tarafına 12 derslikli yeni okul binası yapıldı. Okul 1999 depreminde zarar görmesi, bölgeye yapılan göç ve gelecekteki nüfus artışına bağlı olarak artacak öğrenci ihtiyacını karşılamak üzere; 2006 yılında okul binası yıkılıp yerine 32 derslikli çağın gereklerini karşılayacak modern bir bina yapılmaya başlandı, bina 2007-2008 eğitim ve öğretim yılına yetiştirildi. Okulun açılışı, 17.11.2007 tarihinde Nüzhet Usta ilköğretim okulunda milli eğitim bakanı Hüseyin Çelik tarafından gerçekleştirildi. Binanın yapımı devam ederken öğrenciler taşımalı olarak Çakmaklı ilköğretim okullunda eğitim ve öğretimlerine devam ettiler. 2007-2008 yılında okul eğitim ve öğretime başladı.
https://halilfahriorman.hareketforum.net

Okulun tarihçesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Okulun kadrosu